Collection: Menstrual Products
A collection of organic, biodegradeable and reusable menstrual products from Canadian small businesses
-
Loop Cup - Size 2
- Vendor
- Hevea
- Regular price
- $13.50
- Sale price
- $13.50
- Regular price
-
$45.00 - Unit price
- per
Sold out -
Loop Cup - Size 3
- Vendor
- Hevea
- Regular price
- $13.50
- Sale price
- $13.50
- Regular price
-
$45.00 - Unit price
- per
Sold out -
Organic Applicator Tampons - Regular
- Vendor
- Easy Period
- Regular price
- $5.70
- Sale price
- $5.70
- Regular price
-
$9.50 - Unit price
- per
Sold out -
Organic Applicator Tampons - Super
- Vendor
- Easy Period
- Regular price
- $5.70
- Sale price
- $5.70
- Regular price
-
$9.50 - Unit price
- per
Sold out -
Organic Cotton Pads
- Vendor
- Easy Period
- Regular price
- $5.40
- Sale price
- $5.40
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Organic Cotton Panty Liners - 24 Per Box
- Vendor
- Easy Period
- Regular price
- $5.40
- Sale price
- $5.40
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Slim Reusable Panty Liners
- Vendor
- Mother & Nature
- Regular price
- from $10.80
- Sale price
- from $10.80
- Regular price
-
$18.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Liner) - Arrows
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $9.00
- Sale price
- $9.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Liner) - Blue Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.50
- Sale price
- $4.50
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Liner) - Large Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.50
- Sale price
- $4.50
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Liner) - Orange Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.50
- Sale price
- $4.50
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Liner) - Small Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.50
- Sale price
- $4.50
- Regular price
-
$9.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Overnight) - Arrows
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $8.25
- Sale price
- $8.25
- Regular price
-
$16.50 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Overnight) - Large Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $16.50
- Sale price
- $16.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Overnight) - Small Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $8.25
- Sale price
- $8.25
- Regular price
-
$16.50 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Thong) - Arrows
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Thong) - Blue Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.00
- Sale price
- $4.00
- Regular price
-
$8.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Thong) - Large Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.00
- Sale price
- $4.00
- Regular price
-
$8.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Thong) - Orange Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.00
- Sale price
- $4.00
- Regular price
-
$8.00 - Unit price
- per
Sold out -
Reusable Sanitary Pad (Thong) - Small Floral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $4.00
- Sale price
- $4.00
- Regular price
-
$8.00 - Unit price
- per
Sold out -
Menstrual Pad Travel Case - Blue Floral
- Vendor
- Green Guac
- Regular price
- $18.00
- Sale price
- $18.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Menstrual Pad Travel Case - Grey Floral
- Vendor
- Green Guac
- Regular price
- $18.00
- Sale price
- $18.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Wet Bag - Coral
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Wet Bag - Pink Polka Dots
- Vendor
- Rhymes With Orange
- Regular price
- $2.40
- Sale price
- $2.40
- Regular price
-
$8.00 - Unit price
- per
Sold out -
Daily Intimate Wash
- Vendor
- Erinea
- Regular price
- $7.40
- Sale price
- $7.40
- Regular price
-
$18.50 - Unit price
- per
Sold out